Zakładamy kulę dla dziecka

 

Wiele dzieci po zobaczeniu po raz pierwszy akwarium, marzy aby mieć swoją przynajmniej jedną rybkę lub inne zwierzę, aby móc się mu przyglądać, karmić i opiekować się. W związku z tym postanowiliśmy wspomóc wszystkich rodziców, którzy chcą stworzyć dla swojego dziecka przynajmniej namiastkę wielkiego i widowiskowego akwarium, tworząc akwarium kulę. Zapraszamy do poradnika.


Jako, że artykuł ten wywołuje wiele emocji u akwarystów to na ich prośbę na wstępie informujemy, że ten rodzaj zbiorników nie jest polecany przez podwodnekrolestwo.pl do trzymania ryb akwariowych. Akwarium KULA uniemożliwia prawidłowy rozwój oraz funkcjonowanie ryb!

Bojownik
 

AKWARIUM KULA – krok po kroku:

  1. Kupujemy okrągłe akwarium (jest to pierwszy element, jaki musimy zrobić, czyli zakupić odpowiedniej wielkości kulę, powiedzmy na jednego Bojownika, gdyż jest to bardzo popularny gatunek wśród dzieci). Pamiętajmy jednak, że im większa kula tym lepsze warunki dla ryb.
  2. Myjemy kulę czystą wodą (jest to wstępny etap, który pozwoli nam przejść do głównej pracy związanej z uzupełnianiem naszego przyszłego małego akwarium).
  3. Uzupełniamy dno (jest to zadanie, które wykonujemy na początku). Najlepiej naturalny żwirek uprzednio dokładnie wypłukany wysypujemy na dno akwarium, w celu stworzenia podłoża dla dekoracji lub roślin. Jeśli chcecie Państwo mieć bardzo efektowną i nowocześnie wyglądającą kulę wtedy polecamy zakup żwirku barwionego lub kulek szklanych. Obecnie w sklepach zoologicznych jest bardzo wiele odmian kolorystycznych tego podłoża.
  4. Sadzimy rośliny (należy pamiętać, że KULA to z reguły bardzo mały zbiornik i należy zasadzić niewielkie roślinki lub jedną delikatnie większą, aby bojownik mógł swobodnie poruszać się po całym akwarium i miał wystarczająco dużo miejsca).
  5. Wlewamy wodę (należy pamiętać, że woda powinna być odstana oraz uzdatniona. W ten sposób dużo łatwiejszy będzie cały proces aklimatyzacji nowych roślin i zwierząt).
  6. Wpuszczamy rybę lub innego zwierzaka. Ten proces został opisany dokładnie w artykule Zakładamy akwarium ogólne.
  7. Cieszymy się wspaniałą ozdobą! (Należy pamiętać o bardzo ważnej rzeczy, że tak małe akwarium wymaga regularnej wymiany wody minimum 1 raz
    w tygodniu. Tylko wtedy nasze dziecko będzie się długo cieszyło nowym pupilem)

 

Te kilka punktów sprawi, że szybko i bezproblemowo stworzymy małe akwarium dla naszego dziecka. Choć wygląda to na łatwe zadanie, należy mieć na uwadze wszystkie elementy, które zostały wspomniane w powyższym poradniku. Niewielu sprzedawców o tym wspomina ale musimy wiedzieć, że
w akwarium o takim kształcie i litrażu nigdy nie stworzymy idealnych warunków do życia dla ryb. Jest to najgorsze rozwiązanie jeśli chodzi o zdrowie i prawidłowy rozwój ryb.
Zawsze lepszym wyjściem będzie akwarium większe, w kształcie sześcianu o prostych bokach (z grzałką i filtrem) i takie zbiorniki polecamy nawet początkującym akwarystom.

Akwarium dla dziecka